parallax background

8 ימי ספארי + 4 לילות זנזיבר

4 ימי ספארי+4 לילות זנזיבר
28 בפברואר 2017
טיולים בויאטנם
1 במרץ 2017

מסלול טיול ספארי בטנזניה - 8 ימי ספארי + 4 לילות זנזיבר

חברת ליאון ספאריס(Lion Safaris) מזמינה אתכם, אלו שאוהבים את הטבע בשיא תפארתו, נופים מדהימים, עדרים גדולים של חיות בר, שקיעות יפהפיות, לחוויה מיוחדת במינה בשמורות הטבע בטנזניה.
טנזניה היא יהלום הכתר של אפריקה. אנו נתפור לכם את טיול הספארי המותאם במיוחד עבורכם, כך שהטיול ישאיר עבורכם חוויה יוצאת דופן שתזכרו לאורך שנים.
טנזניה מציעה למבקרים בה שילוב מרגש ויוצא דופן בין טבע פראי, חופים בתוליים, נופים עוצרי נשימה, אוכלוסיה ידידותית ומסבירת פנים, אתרים ארכיאולוגיים מראשית ימי האנושות ואירוח ברמה גבוהה ביותר, במרחק חמש וחצי שעות בלבד מישראל. אולם היהלום שבכתר האפריקני, הוא ללא ספק הספארי. אחת החוויות המרגשות ביותר שניתן להעלות על הדעת. חוויה שמתאימה לחובבי טבע והרפתקאות בכל הגילאים.
הסוואנות רחבות הידיים, האגמים ומקווי המים, פסגת הקילימנג'ארו המושלגת והשמיים הכחולים של אפריקה, הנחלים, החופים הלבנים, הצמחייה הייחודית, הזריחות הקסומות והשקיעות הצבעוניות, הם רק חלק מהמראות הפראיים שיהוו את הרקע למסע הספארי המופלא שלכם בטנזניה. אתם מוזמנים לפקוח עיניים, להביט אל המרחבים האין סופיים ולחוש את העוצמה האמתית של הטבע הבלתי מרוסן.

מסלול הטיולנחיתה בשדה התעופה קילימנג'רו וביקור בפארק הלאומי טרנגיר

ננחת בש"ת קילימנג'רו. המדריך יחכה לנו בשדה התעופה. נעמיס את הציוד על הג'יפים וניסע דרך העיירה ארושה לפארק הלאומי Tarangire. אחר הצהריים וככל שיספיק לנו הזמן נצא לגיים דרייב (סיור ספארי ברכב 4X4 תוך תצפיות על חיות הבר המגוונות בפארק) בפארק Tarangire . הפארק הלאומי Tarangire הוא פארק שקט ויפהפה בצפון טנזניה. הפארק הזה מהווה בית גידול למגוון גדול של חיות בר באזורי גבעות ומישורים לסירוגין – סוואנות פתוחות, עמק נהר, ביצות עונתיות, יערות של עצי באובב ועוד. הפארק מפורסם באוכלוסיית הפילים שבו. נצפה בעדרי פילים, עדרי בפאלו , לצד הטורפים הבולטים. הפארק ידוע גם במגוון הציפורים שבו. מרבית המטיילים פוסחים על הפארק היפהפה הזה או ששוהים בו שעות בודדות. אנחנו נשהה בפארק חצי יום היום וכן יום למחרת.
ארוחת ערב ולינה בTarangire Safari Lodge
הפארק הלאומי טרנגירי (Tarangire)

נאכל ארוחת בוקר בלודג' ואחרי הארוחה נצא ליום מלא של גיים דרייב בפארק הלאומי טרנגירי. טרנגירי מפורסם במספר העצום של פילים, עצי באובב וכן טורפים. נוכל לצפות במספרים גדולים של זברות ועדרי גנו. בעלי חיים נפוצים אחרים כוללים ג'ירפות ובבוני זית. נבקר בנהר Tarangire שעל שמו נקרא הפארק. בעונה היבשה באזור הנהר נצפה במגוון רחב של בעלי חיים, כולל משפחות פילים הבאים לנהר לרוות את צמאונם. הפארק הוא גן עדן לחובבי ציפורים. בפארק עשרות מינים של ציפורים גם בעונה היבשה. הביצות הן מוקד של המבחר הגדול ביותר של רביית ציפורים בעולם. תצפית נפוצה היא של זוג יוני צווארון צהוב בעצים לאורך הנהר.
ארוחת ערב ולינה בTarangire Safari Lodge
אגם Manyara מאנירה ואגם אייסי, כולל ביקור שבטים מקומיים Bushmen

נאכל ארוחת בוקר מוקדמת בלודג'. לאחר הארוחה נצא לגיים דרייב בפארק הלאומי אגם מאניארה. אגם מאניארה הוא מקום מושלם לאוהבי הציפורים ולאלו שאוהבים ספארי באווירה מעט שונה. החגורה הצרה של עצי השיטה ליד האגם היא מקום בילוי החביב על האריות המטפסים האגדיים של Manyara וכן נוכל לצפות בפילים מרשימים עבי ניבים. לאחר ארוחת הצהריים בשטח ניסע כ-90 ק"מ (2-3 שעות) לעבר אגם אייסי. באגם אייסי נבקר את שבטי הבושמנים (hadzabe, datoga) המקומיים. שבטים אלו חיים כפי שחיו לפני אלפיים שנה ויותר. נצפה בפעילויות של השבטים, ציד ואיסוף פירות, נבקר בכפר ונשמע על המנהגים המקומיים. בערב נגיע למחנה הקמפינג לארוחת הערב ולינה.
הפארק הלאומי סרנגטי: (Serengeti) אזור הצפון LOBO

נאכל ארוחת בוקר במחנה הקמפינג, וניסע לאזור לובו בצפון הסרנגטי. בדרך נתארח בכפר מסאי ונלמד מעט על התרבות שלהם, ארוחת הצהריים בשער Naabi – אחד מהשערים של הפארק הלאומי סרנגטי. סרנגטי הוא גולת הכותרת של מסע הספארי שלנו. הסרנגטי הא אחת משמורות הטבע היפות בעולם. הפארק הלאומי סרנגטי מפורסם בזכות גודלו, המגוון העצום של בעלי החיים שבו וכן מפורסם בהגירה השנתית, כאשר כששה מיליוני בעלי פרסות , רובם גנו, יותר מ -200,000 זברות ו300,000 צבאי תומסון נודדים במסע מרהיב למציאת שטחי מרעה טרי. ההגירה מתבצעת בעיקר בחודשים יוני – אוגוסט מדרום לכיוון צפון, תוך חציית נהר המסאי מרה לכיוון קניה (החיות לא צריכות דרכונים כדי לעבור לקניה..) וחזרה לפארק בשלהי אוגוסט , תחילת ספטמבר. עם זאת, גם בתקופה בה אין הגירה, הפארק הלאומי סרנגטי מציע צפייה במגוון עצום של חיות בר ומראות מהמרהיבים באפריקה.
ארוחות ערב ולינה באתר הקמפינג LOBO.
הפארק הלאומי סרנגטי – אזור Seronera

ארוחת בוקר במחנה הקמפינג. גיים דרייב אחרון באזור LOBO. בשעות הצהריים ניסע לכיוון מרכז פארק הסרגטי – אזור Seronera .באזור זה נמצאים מגוון טורפים כגון אריות, צ'יטות, נמרים. אם יתמזל מזלנו, נצפה בנמר שטיפס על אחד מצמרות עצי השיטה, ליד נהר Seronera , עם טרפו. כמו כן נצפה במגוון בעלי פרסה, גנו, זברות , עדרי צבאים ועוד. באזור זה ישנה צפיפות די גבוהה של ברדלסים (צ'יטות) המשוטטים במישורים הדרום מזרחיים.
ארוחת ערב ולינה במחנה Ikoma
מכתש נגורוגורו- Ngorongoro

ארוחת בוקר מוקדמת בלודג'.לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מכתש Ngorongoro לסיור במכתש. מכתש זה היה לועו של הר געש קדום והוא כולא בתוכו חיות בר רבות.המכתש עצמו מוקף בקירות גבוהים, כך שהוא מהווה בית גידול למגוון עצום של חית בר שאינם יכולות לצאת משטח המכתש. מראה המכתש מלמעלה עוצר נשימה, אולם ההפתעה הגדולה מצפה בתוך המכתש. המכתש הוא ביתם של מגוון רב ועשיר של חיות בר. כ 20,000 חיות בשטח מצומצם, הכולל כ -20 קרנפים מסוג קרנף שחור, מה שהופך את מכתש למקום הטוב ביותר בטנזניה לצפייה בקרנף. במכתש יש את צפיפות הטורף הגבוהה ביותר בעולם. אריות, ברדלסים, צבועים ותנים נראים לרוב. עם קצת מזל נראה גם נמרים, שועלים וטורפים אחרים. נבלה את רוב השעות היום במכתש.
ארוחת ערב ולינה בלודג' Ngorongoro Simba
חזרה לש"ת קילימנג'רו. טיסה לתל אביב או (אופציה) טיסה לזנזיבר

חזרה לש"ת קילימנג'רו. טיסה לתל אביב או (אופציה) טיסה לזנזיבר ארוחת בוקר בלודג'. נסיעה לש"ת קילימנג'רו, לטיסה חזרה לתל אביב. ישנה אופציה (מומלצת מאוד) לטיסה לזנזיבר ונופש של 3-4 ימים בזנזיבר.
נופש בזנזיבר
נשהה בזנזיבר במלון היפהפה Hideaway of Nungwi, הנמצא בחוף הים היפה ביותר באי Nungwi , סמוך לכפר דייגים ציורי, בחופיה הצפון מערביים של זנזיבר.
אתר הנופש והספא היידאוויי אוף נונגווי (Hideaway of Nungwi Resort & Spa) הינו אתר נופש אופנתי המציע יחידות אירוח מפוארות עם מרפסות פרטיות מהן נשקף נוף של האוקיינוס ההודי. המתקנים כוללים בריכה חיצונית, חוף פרטי עם פעילויות ספורט מים, ומרכז צלילה. הספא מציע עיסויים וסאונת אדים. כל הסוויטות הינן ממוזגות ומרווחות מאוד, וכוללות מיטת אפריון. חלקן ממוקמות ישירות על חוף נונגווי (Nungwi Beach) וכוללות בריכה פרטית, אמבט עיסוי, וגן. שלל פעילויות מחכות לכם (בתשלום נוסף) – סיור בעיר הבירה Stone Town, סיור בחוות תבלינים, ספארי בלו, טיולי טרקטורונים, שנורקלים ועוד.
טיסה מזנזיבר לתל אביב

להתראות בטיול הבא...
עוד על טנזניה ....
הרפובליקה של טנזניה, נמצאת במזרח אפריקה. מדרום לקניה ואוגנדה, ממזרח לרואנדה וקונגו ומצפון לזמביה, מלאווי ומוזמביק.
טנזניה היא יעד פופולארי לטיולי ספארי, ואנשים רבים מגיעים אליה מדי שנה מרחבי העולם. חלק מהמשיכה של המדינה, היא כמובן, גודלה (הגדולה ביותר באפריקה המזרחית) והעובדה שהיא מתאפיינת ביציבות פוליטית ביחס לשכנותיה, ובתושבים נחמדים ומכניסי אורחים. בטנזניה שבעה אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו, ארבעה אתרי טבע גדולים (כמו שמורת Ngorogoro, הגן הלאומי סרנגטי, שמורת בעלי החיים Selous הגן הלאומי קלימנג'רו)
למעשה, 16 הפארקים הלאומיים, הפזורים בתחומי המדינה, מהווים כרבע משטחה, וכשמוסיפים להם את שמורות בעלי החיים, מגיעים עד לכך ש-38% (430,000 קמ"ר) משטחה של טנזניה מוגדרים כאזורים מוגנים.
באזורים אלה מתגוררים כ-40 מיליון בעלי חיים עם פרסות שמשתייכים ל-310 מינים של יונקים, שחלקם הגדול נמצא בסכנת הכחדה. בנוסף, בטנזניה חיים 1,000 מתוך 9,000 מזני הציפורים המוכרים בעולם. העושר והמגוון הרחב של בעלי החיים שנמצאים בטנזניה – הופכים אותה ליעד מושלם לטיול ספארי.

הפארקים של טנזניה

23 בפברואר 2017

נגורוגורו

Quisque justo augue ut urna eu eros. Sed id elit tincidunt et, fermentum vel, wisi. In vitae erat eget arcu nunc venenatis placerat, molestie tristique commodo. Cras turpis vitae ante. Praesent magna ac nunc. Vivamus volutpat.
23 בפברואר 2017

טרנגירי פארק

Quisque justo augue ut urna eu eros. Sed id elit tincidunt et, fermentum vel, wisi. In vitae erat eget arcu nunc venenatis placerat, molestie tristique commodo. Cras turpis vitae ante. Praesent magna ac nunc. Vivamus volutpat.
23 בפברואר 2017

סרנגטי פארק

Quisque justo augue ut urna eu eros. Sed id elit tincidunt et, fermentum vel, wisi. In vitae erat eget arcu nunc venenatis placerat, molestie tristique commodo. Cras turpis vitae ante. Praesent magna ac nunc. Vivamus volutpat.

המלונות והלודג'ים


בעשורים האחרונים, זכתה תעשיית התיירות של טנזניה להשקעות גדולות במיוחד. את התוצאות ניתן לראות במלונות היוקרה, המציעים לאורחים רמת שירות שניתן למצוא בערים הגדולות בעולם, ובבקתות האירוח המפנקות, והמצוידות בכל טוב. הוסיפו לכך את האדיבות הבסיסית המאפיינת את תושבי המדינה, ואת המקצועיות שלהם בתחום האירוח ותוכלו לשער איזו חוויה מפנקת צפויה לכם בבתי המלון של טנזניה.

לפגוש ולהכיר את האנשים


לא רק בעלי החיים בטנזניה יעניקו לכם חוויה שלא תשכחו, גם בני האדם שתפגשו ותכירו. תושבי טנזניה ידועים בחביבות ובהכנסת האורחים שלהם, ותוכלו להרגיש בכך בכל מקום שאליו תגיעו. אנשי שבט המסאי,יארחו אתכם בלבביות ויחשפו אתכם לטקסים לריקודים לשירים ולתרבות המרתקת שלהם, הנחשבת לאחת התרבויות העתיקות ביותר במזרח אפריקה.

בעלי החיים


שמורות הטבע הענקיות של טנזניה ובעיקר שמורת סרנגטי הגדולה הן שטחי המחייה של פילים, ג'ירפות, עדרי זברות, גנו, אנטילופות, טורפים גדולים וקטנים, כמות מסחררת של מיני ציפורים ועוד. במהלך הספארי בטנזניה, תוכלו לצפות בחלק גדול מבעלי החיים הללו מקרוב, ממש כמו בסרט בנשיונל ג'אוגרפיק, רק במציאות. מדריכי הספארי המקומיים שלנו, המכירים את השמורות ככף ידם, יובילו אתכם על גבי רכבי שטח ייעודיים אל התצפיות המרתקות ביותר על בעלי חיים בסביבתם הטבעית.

אתרי הקמפינג


בשמורות הטבע בטנזניה פזורים אתרי קמפינג המאפשרים לכם לנוח ולבלות את הלילה בסביבה הטבעית של החיות, תוך שימת לב לבטיחות. אנו מציעים לכם ציוד קמפינג ברמה גבוהה מאוד, מיטות באוהלים, ארוחות ברמה גבוהה ועוד פינוקים והפתעות.

ההדרכה


יציאה לטיול ספארי מאורגן בטנזניה, מאפשרת לכם ליהנות מכל העולמות. מצד אחד: מדריכים מקומיים מנוסים שיודעים בדיוק היכן הסתובבו הטורפים בלילה האחרון, מתי באות הזברות לשתות מהנחל ובאיזה שעה צריך לקום על מנת לצפות בפילים, ומצד שני, כאופציה מדריכים דוברי עברית, מקצוענים אדיבים ומנוסים שיעזרו לכם להרגיש בבית, גם בלב ליבה של אפריקה הפראית.
//]]>