parallax background

טיולי ספארי בקניה

אריות בספארי
טיולי ספארי בטנזניה
8 במאי 2014
סרנגטי פארק
23 בפברואר 2017

טיול לקניה | טיול ספארי בקניה | ספארי בקניה מחיר | טיול בקניה

טיולי ספארי בקניה

חברת ליאון ספאריס(Lion Safaris) מזמינה אתכם, אלו שאוהבים את הטבע בשיא תפארתו, נופים מדהימים, עדרים גדולים של חיות בר, שקיעות יפהפיות, לחוויה מיוחדת במינה בשמורות הטבע בקניה.
על חופה המזרחי של אפריקה יושבת קניה, פנינת טבע יוצאת דופן המהווה יעד אטרקטיבי למטיילים, החל מחובבי טבע שמחפשים הרפתקאות ואתגר, ועד משפחות וזוגות שחולמים על טיול ספארי בסוואנות המרהיבות. מוקד המשיכה העיקרי של קניה הוא שמורות הטבע היפות, בהן אפשר לראות את "חמשת הגדולים" (אריה, נמר, בופאלו, קרנף ופיל) לצד מגוון אדיר של בעלי חיים נוספים – יונקים, זוחלים ועופות. אבל הנופים המגוונים, המתחלפים מחופים טרופיים לסוואנות רחבות ידיים ועד להר שבראשו קרחון עד, והפסיפס האנושי המרתק המורכב מעשרות שבטים, שחלקם עדיין שומרים על החיים המסורתיים – השילוב של כל אלה הוא שהופך את קניה למקום מעניין כל כך לטיול
להלן כמה מהאטרקציות המרכזיות שקניה מציעה:

שמורת מסאי מארה –

אחת משמורות הטבע המפורסמות במדינה, ובאפריקה כולה, נמצאת על גבול קניה טנזניה ואפשר לפגוש בה מגוון מרשים של בעלי חיים: עדרי פילים היורדים לשתות בנהר, ג'ירפות מלחכות עלים בצמרות העצים, נמר אורב לטרף, אריות חוצים את הדרך, עדרי זברות, איילות מדלגות בחן ועוד. מומלץ לבקר בשמורה במהלך הנדידה הגדולה, אז אוכלי העשב נודדים בעקבות המזון ואחריהם הטורפים. בשטח השמורה חיים בני שבט המסאי המנהלים אורח חיים מסורתי וקל לזהותם על פי לבושם האדום. שמורת סמבורו – שמורת טבע במרכז קניה כ-350 ק"מ מניירובי הבירה. השמורה עשירה במיוחד בבעלי חיים, ואפשר לראות בה אריות, נמרים, ברדלסים, פילים, ג'ירפות, כולל הג'ירפה המרושתת, זברות ועוד. בשטח השמורה חיים בני שבט הסמבורו ואפשר לבקר בכפריהם המסורתיים.
הר קניה –

ההר השני בגובהו ביבשת אפריקה מתנשא לגובה של יותר מ-5,000 מ'. הטיפוס במעלה ההר קשה ואורך כחמישה ימים ובמהלכו עוברים כמה אזורי אקלים, עם צמחייה ייחודית שמשתנה ככל שעולים. בראשו של ההר ישנם קרחוני עד, מחזה מרגש במיוחד כשנזכרים שההר נמצא סמוך לקו המשווה.
אגם טורקנה –

אגם מלוח בצפון קניה, שבמרכזו כמה איים געשיים. האגם עשיר בדגה וסביבו יש ריכוז גדול של ציפורים ועופות מים. באזורי הסוואנה בסביבת האגם אפשר לפגוש אנטילופות, זברות, צבאים, ג'ירפות, אריות וברדלסים.
אגם נקורו –

אגם הממוקם באזור השבר הסורי-אפריקאי. על גדות האגם ובמימיו אפשר לראות אלפי פלמינגו שצובעים את הכל בוורוד מרהיב

מסלול טיול ספארי בקניה - 5 ימי ספארי

מניירובי לפארק הלאומי מסאי מרה

לאחר שנחנו במלון בניירובי ואכלנו ארוחת בוקר טובה, המדריך יאסוף אותנו לנסיעה לשמורת הטבע מסאי מרה. נגיע ללודג' שלנו לארוחת הצהריים. אחר הצהריים ניסע לגיים דרייב, סיור בשמורה וצפייה בבעלי החיים המגוונים בשמורה. פירוש המילה מרה בשפת המסאים, הוא חברבורות. ואכן, המבקר בעונה היבשה, בשעה שעשביית הסוואנה צהובה, יכול לראות את חברבורותיה של המרה בדמותם של כתמים ירוקים, שיחים ועצים ירוקי עד. שמורת המסאי מרה נמצאת בשטחו של שבט המסאי בקניה, על גבול קניה-טנזנייה, והיא משתרעת על 1,500 קילומטרים רבועים של סוואנות רחבות ידיים. מסאי מרה מפורסמת בעיקר בשל הנדידה הגדולה של אוכלי העשב כמו הגנו והזברות, המגיעים לשטחה בעקבות הרעמים המבשרים את בוא הגשם.
מיליוני "נודדים" ובעלי חיים אחרים מציפים את השמורה בעיקר בחודשים יולי-אוגוסט, ורבבות מבקרים מכל רחבי העולם באים לצפות בהם.
ארוחת ערב ולינה בMara Sopa Lodge
הפארק הלאומי מסאי מרה

את כל היום נבלה בסיורים במורת המסאי מרה וצפייה בבעלי החיים המגוונים בשמורה - צבאים, עדרי גנו, אוכלי עשב, בעלי כנף וטורפים.
מסאי מארה מוכרת בעיקר בזכות אוכלסיית בעלי החיים המגוונת והמיוחדת שבה, החל מצ'יטות ואריות ועד חיות אוכלי עשב, פילים, תאואים אפריקנים, וג'ירפות, וכן בגלל הנדידה הגדולה של מיליוני אילנדים, זברות, צבאים, דאמאליסקי הסהר, בובאלי קוקה, ובעיקר גנואים כחולים ועוד חיות רבות אחרות היוצאות לנדידה בעקבות הרעמים והגשם במשך החודשים ספטמבר ואוקטובר, בחיפושם אחר מקורות מזון חלופיים. שטחה של השמורה הוא כ-1510 קילומטרים רבועים, וככזו, היא אמנם אינה השמורה הגדולה בקניה, אך המפורסמת והידועה שמבניהן.
השמורה מוכרת באוכלוסיית האריות הנמצאים בה בכמות גדולה. בנוסף לכך, כל מין מחמשת הגדולים (באנגלית "Big Five") (אריה, פיל, תאו אפריקני, נמר וקרנף) נמצא בכמות זו או אחרת בשמורה, אף על פי שאוכלוסיית הקרנף צר-השפה נמצאת בסכנת הכחדה, עם 37 פרטים ששוחררו לטבע בשנת 2000. היפופוטמים נמצאים גם הם בקבוצות גדולות בסביבות נהר המארה ונהרות קטנים אחרים.
ארוחת ערב ולינה בMara Sopa Lodge
אגם נקורו

לאחר ארוחת הבוקר בלודג' נצא לעבר אגם נקורו (כ5 שעות)
אגם נקורו (באנגלית: Lake Nakuru) הוא "אגם בסיסי" רדוד בקניה, השוכן בשבר הסורי-אפריקאי, כ-120 ק"מ צפונית-מערבית לבירה ניירובי, וכשני ק"מ דרומית-מזרחית לעיר נקורו שבה מתגוררים כ-300,000 תושבים. האגם וסביבתו מוכרזים כפארק לאומי ואתר מורשת עולמית
האגם מוקף בצמחייה עשבונית וביערות הנשלטים על ידי עצי שיטה, ובסביבתו נצפו כ-550 מיני צמחים שונים.
באגם נצפו כ-480 מיני עופות, והבולט שבהם הוא הפלמינגו הזוטר, שאוכלוסייתו עשויה להגיע לכ-1.5 מיליון פריטים, הניזונים מהאצות המשגשגות באגם. באגם נקורו לא חיים דגים, למעט דגי אמנון שהובאו אליו בשנת 1962, וכיום הם משמשים כמזונם של רוב עופות המים החיים בו, בעיקר השקנאי. השקנאים מקננים על איונים סלעיים באגם אלמנטייטה השוכן במרחק של 12 ק"מ בלבד דרומית-מזרחית לאגם נקורו, והם באים אליו מדי יום כדי להיזון.
עם היונקים החיים סביב האגם נמנים כ-125 פרטים של קרנפים צרי-שפה, כ-200 פרטים של ג'ירף רוטשילד וכן אוכלוסיות גדולות של קובוס המים, צבאים ותאו אפריקני. ארוחת ערב ולינה בSarova Lion Hill Lodge
אמבוסלי (Amboseli)

לאחר ארוחת הבוקר בלודג' נצא לעבר שמורת הטבע AMBOSELI (כ6 שעות)
שמורת אמבוסלי היא אחת מהשמורות הכי פופולריות בקניה. הסוואנות הרחבות והביצות בשמורה מוסיפות חיים לצד אגם אמבוסלי היבש. בשמורה ניתן לצפות בעדרים גדולים של פילים וגם אריות, נמרים ובופאלו כמו גם בציפורים מסוגים שונים. באופק ניתן לראות את הפסגה המושלגת של הר הקילימנג'רו בטנזניה ואם תגיעו לנקודות התצפית הפזורות ברחבי השמורה, יתגלה לפניכם נוף עוצר נשימה. ניתן לבקר גם בכמה כפרים של בני שבט המסאי שנמצאים בשטחי השמורה. למרות שהאמבוסלי לא פופולרי כמו המסאי מרה, עדיין מדובר באחת מהשמורות המעניינות ביותר בקניה.
נגיע לשמורת אמבוסלי לצהריים. אחר הצהריים - גיים דרייב בשמורה.
הפארק, שהסוואנה שלו משתרעת מעבר לגבול עם טנזניה, מומלץ למי שרוצה לראות עדרי פילים מקרוב, לפגוש את שבט המסאי וליהנות מנופים מרהיבים של הר הקלימנג'רו. בואו עם מצלמה טובה וציוד קמפינג ותיהנו מהנופים היפים ומהמפגש הקרוב עם חיות הבר. יש כאן גם גבעת תצפית על הפארק, שממנה אולי תוכלו להשקיף על דייריו, בהם פילים, בופאלו, היפופוטמים, עופות מים, נמרים וצ'יטות, זברות, ג'ירפות, אריות, קרוקודילים ויותר מ-600 זני ציפורים.
ארוחת ערב ולינה בOl Tukai Lodge
ELF2_BG
מאמבוסלי חזרה לניירובי (Amboseli)

לאחר ארוחת הבוקר בלודג' נצא לניירובי(כ4 שעות)
נסיעה לכיוון ניירובי וחצי יום בניירובי.
למעונינים ניתן לארגן טיסה מניירובי לזנזיבר ונמשיך את המסע בנופש בזנזיבר וחופיה היפהפיים.

<
//]]>