parallax background

טיולים בויאטנם

8 ימי ספארי + 4 לילות זנזיבר
28 בפברואר 2017
טיול ספארי בחנוכה
18 ביוני 2017

טיולים בויאטנם

חברת ליאון ספאריס(Lion Safaris) מזמינה אתכם, אלו שאוהבים את הטבע ותרבויות חדשות, נופים מדהימים, מדינה מתפתחת בצעדי ענק, קידמה מול עולם עתיק עם היסטוריה רבגונית ותרבות עשירה. מדינה שהיתה שסועה שנים רבות וחוותה מלחמות קשות עם מעורבות אמריקאית וסוביטית רבה יחד עם השפעות קולוניאליסטיות צרפתיות, לחוויה מיוחדת ומדהימה בויאטנם.

ויאטנם מדינה יפה, מרתקת, בעלת נופים מאוד מגוונים ומעניינים.
ויאטנם צרה וארוכה ולאורכה חוף מרשים, מכילה גיוון של מקומות, נופים ותוואי שטח מיוחד. הרים גבוהים בצפון, שדות אורז אינסופיים, חופים רבים, ופנים הארץ הרים לצד עמקים. בדרום ויאטנם דלתאת המקונג המרשימה המחברת מצד אחד לים ומהצד השני מגיעה לקמבודיה.
בצפון ויאטנם סמוך לגבול עם סין אפשר להנות מאוויר הרים צלול בסאפא שממוקמת בגובה של 1500 מטר ומוקפת בהרים המגיעים ל 3000 מטר מעל פני הים. כפרים ומקומיים לבושים איש איש בלבוש המתאים לשבט לו הוא שייך. טרסות אורז במורדות ההרים ולינה בבתי הכפריים המקומיים.
הערים הגדולות של ויאטנם הו צ'ימין סיטי והאנוי בירת ויאטנם הם ערים מאוכלסות וצפופות אך מאוד מעניינות.
ויאטנאם - שילוב של נופים מדהימים ומגוונים לצד אנשים מאוד נחמדים ושמחים במה שיש להם. מדינה אקזוטית ומיוחדת במינה.
להלן מספר אתרים המומלצים לטיול בויאטנם:

נהר ה – Mekong והדלתה הנוצרת מיובליו

טיול ושיט לאורך הדלתא של נהר המקונג, הכולל שייט על הנהר, צפיה בשוק הצף אליו מגיעים כפריים בסירות וסוחרים במרכולתם, שיט על סירות קטנות בתוך יובלי המקונג בסבך הג'ונגל והגעה לאזורים מבודדים בהם חיים המקומיים ומייצרים ממתקים מקוקוס. בביקור באזורים אלו נחוש כיצד נלחמו אנשי הויאטקונג באמריקאים (בהשראת אפוקליפסה עכשיו).
העיר הגדולה Ho Chi Minh (סייגון)

זוהי העיר הגדולה בויאטנם ושם מתנהל רוב המסחר, סייגון (Ho Chi Minh)היא השער למסחר עם המערב ומכאן שהיא הפכה להיות עיר קוסמופוליטית עם מגוון מסעדות, מרכזי קניות וחיי לילה. בעיר מבנים רבים קולוניאליסטים בשילוב מבני פגודה ומבנים עתיקים רבים המשרים את הייחודיות של העיר.
סיור במחילות הויאטקונג ואזורי הלחימה –

סיור של יום אחד לאזורי הקרבות של מלחמת ויאטנם: הג'ונגלים, מלכודות ושיטות המלחמה של הויאטנמים ובעיקר לחוות מהצד הויאטנמי את הסבל הרב שהם עברו כשהאמריקאים ניסו לבלום את ההשפעה והתפשטות הקומוניזם.
Dalat–

עיר שממוקמת על הרים ומשקיפה לנוף מדהים. (בתקופת הגשמים יולי- אוגוסט מומלץ לוותר עליה) מאזור עייירה זו ניתן לצאת לטיולים רבים בחיק הטבע ולאזור המפלים. באזור זה ניתן למצוא גם אוכל משובח עם תוצרת חקלאית טריה ומגוונת.
Nha Trang–

עיירת חוף קטנה כאשר רוב המלונות ממוקמים ליד חוף הים, האטרקציה העיקרית בעיירה זו היא ה- Mama Han boat trip .טיול זה ייקח אתכם לשייט באיים ליד החוף, כולל ארוחת צהרים, כמו כן ניתן לצלול באזור האיים והחופים המרהיבים.
Hoi An–

העיר העתיקה נכללת ברשימת מורשת העולם של אונסק"ו, הרובע העתיק בו אין מכוניות מרשים בזכות המבנים ההיטורים שבו והבניה המיוחדת. יש בעיירה בתי קפה מצויינים ומגוון חנויות בוטיק מיוחדות המציעות את כל הנמצא בויאטנם. האוירה המיוחדת של העיירה משרה רוגע על הנמצאים בה והיא גם במרחק נסיעה קצר מחוף הים בו שוהים לרוב תיירים מאנגליה.
עיירה זו גם נקראת "עיר החייטים" ולא סתם. כאן תוכלו לבקש שיתפרו לכם כל דבר תפור למידותיכם מכנסיים, חולצות, ג'קטים, וילונות, סדינים, ומכל סוג בד שתבקשו כגון : סטן , ג'ינס, קורדורוי וכו'. וכל זאת תוך יום-יומיים. התפירה מתבצעת ברמה מעולה ובדיוק תפור למידותיכם.
Hue–

עיר גדולה שבמרכזה ממוקמת "העיר העתיקה" citadel, העיר העתיקה הינה שטח הארמון של המלך כשמלכים עדיין שלטו בויאטנם. רוב הריהוט והאדריכלות נשמרו או שוחזרו ושווה בהחלט ביקור. פרט לכך ניתן לקחת סיור לקברים, כאשר עוברים בשייט וקטנועים בין 5 קברים. אזור זה קדוש לויאטנמים ומסמל את ההיסטוריה העתיקה שלהם.
Hanoi–

התיירים מתרכזים בעיר העתיקה שהיא למעשה רחובות רבים של שווקים, בתי מלון, מסעדות וחנויות. כאשר ממש ליד אזור זה יש אגם ובו גשר המחבר לפגודה במרכז האגם.
בעיר עצמה ניתן ללכת לראות את תיאטרון הבובות הצף ליד האגם. כמו כן בעיר ממוקם הקבר של המנהיג הבלתי מעורער: הו-צ'י-מין. בתוך הקבר, שנקרא: המאוזליאום, חנוט הו-צ'י-מין וניתן להגיע לשם בשעות הבוקר ולראות את המנהיג. הביקור בחינם ומומלץ, כמו כן רצוי לבקר במקדש הספרות שנבנה ב 1070 לכבוד הפילוסוף הסיני קונפוציוס ושימש מרכז להשכלה גובה של המנדרינים.
טיול שייט ל Halong Bay

בצפון וייטנאם קיימת תופעה מדהימה של 2,000 איים קטנים של סלעים גירניים, רובם סלעים גדולים. סיור זה לוקח אתכם לאחד האיים בהלונג ביי להפלגה עם לינה, במהלך הסיור מסיירים במערה, מטפסים להר גבוה באי, משקיפים על הנוף ונהנים מהים. במפרץ זה שגם הוא מאתרי מורשת אונסק"ו משתרע על פני 1,500 קמ"ר ונוצר מתהליך שחיקה של הסלעים הגירניים במשך אלפי שנים.

מסלול טיול לדוגמא - 11 יום בויאטנם

מהאנוי ללאו קאי

ננחיתה בהאנוי - רכבת לילה ללאו קאי לאחר הנחיתה בשדה התעופה נוי באי ולאחר הוצאת הויזה במקום (יש להתאזר בסבלנות רבה) יאסוף אותנו הנהג ויקח אותנו ישירות לתחנת הרכבת לנסיעת הלילה בקרון הרכבת אקספרס צ'אפהה עם קרונות שינה ל 4 איש.
רכבת לילה
אזור סאפה

נהג ימתין לנו ב לאו קאי ויסיע אותנו כ - שעה לסאפה במעלה ההר עד לגובה של 2,100 מטר. עם הגיענו לסאפה, נתמקם במלון הייחודי עם הנוף לעמק, ננוח כמעה, נאכל ארוחת בוקר ונצא עם הרכב למפל האהבה ונעבור לראות את החיים בכפר המקומי הסמוך למלון. אחר הצהרים נטייל עצמאית בעיירה ובאגם הנמצא במרכז העיירה.
vi6
שדות האורז באזור סאפה

נ נצא מהמלון לאחר ארוחת בוקר לטרק של יום שלם. נרד לעמק דרך שדות אורז ומשם נמשיך בטיפוס לתצפית מהדהימה על כל האזור. בדרך נעצור לפיקניק ונצפה על הנוף. לאחר התצפית נמשיך בירידה לאורך שדות האורז ונעבור בכפר מקומי של אחד השבטים. משם נצא לכיוון הכביש שם תמתין לנו ההסעה חזרה למלון.
vi4
מעבר הגבול ויאטנאם סין וחזרה לסאפה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לכיוון השוק בנסיעה של כ שעתיים וחצי. בשוק עצמו נסתובב ונחווה את שלל הצבעים של השבטים המקומיים הבאים לסחור בשוק כולל חיות. נאכל שם צהרים ונמשיך בנסיעה לכיוון מעבר הגבול ויאטנם סין. זהו מעבר סחורות בלבד בו צריכים הסוחרים משני הצדדים להעביר את הסחורות על גבי עגלות מיוחדות. לאחר שצפינו במעבר הגבול נחל בנסיעה חזרה למלון בסאפה.
vi3
מסאפה להאנוי

נאכל ארוחת ארוחת בוקר ונתחיל בנסיעה להאנוי. נגיע להאנוי בשעות הצהרים המאוחרות ונתמקם במלון. משם נמשיך עצמאית לסיור ברחובות האנוי ונראה את המסחר והשווקים המקומיים. כמו כן נסייר לאורך האגם ואם נספיק נצפה בתיאטרון בובות ייחודי.
scooter-1642999_1280
Hanoi2
האנוי- סדנת בישול אוכל ויאטנאמי וסיור באתרים שונים בעיר

מונית תאסוף אותנו לאחר ארוחת הבוקר לסדנת הבישול. שם תקדם אותנו מדריכה שתיקח אותנו לסיור בשוק המקומי ונלמד על כל הפירות והירקות אותם גם נבשל בהמשך. בסדנא נלמד על המטבח הויאטנמי, נבשל ולסיום נאכל ארוחה טובה.
לאחר ארוחת הצהרים נסייר בעיר בארמון המלך, ברובע הצרפתי, בבית הסוהר וככל שיספיק הזמן.
הפלגה בהלונג ביי

לאחר ארוחת הבוקר נהג יאסוף אותנו לכיוון ההפלגה בהלונג ביי.
הלונג ביי היא תופעה מדהימה של 4,000 איים שצצים בים, רובם סלעים גדולים. סיור זה לוקח אתכם לאחד האיים הלונג ביי, במהלך הסיור מסיירים במערה, מטפסים להר גבוה באי, משקיפים על הנוף ונהנים מהים.
vietnam-1235918_1280
טיסה להוי אן וביקור בעיר העתיקה

הנהג יקח אותנו לשדה התעופה משם נטוס להוי אן, נהג מהמלון ימתין לנו ויקח אותנו לעיר ובמידת האפשר והזמן נטייל בעיר העתיקה.
יום בהוי אן

לאחר ארוחת בוקר נטייל בעיר העתיקה של הוי אן עם שלל הפעילויות שם. אם נרצה נוכל לשכור אופניים ולנסוע לחוף הים מרחק של כשעה רכיבה בנוף יפה. בים ניתן לרחוץ ולשבת באחת מבתי הקפה עמוסי התיירים.
vi1
טיסה להו צ'י מין סיטי וביקור בעיר

נצא לשדה התעופה לאחר ארוחת בוקר ונטוס להו צ'י מין, שם ימתין לנו נהג ומדריך וניסע לאזור הלחימה של הוויטקונג האמריקאים. נוכל לחוות את החיים במחילות של הוויאטקונג ולשמוע סיפורים מהתקופה. אחר הצהרים נחזור להו צ'י מין ונסייר בעיר
//]]>